Nevyme si rady s dedou

Děda žije v našem rod.domku a přestal se starat o hygijenu,pořádek,peníze a neustále lze.My jsme duševně i psichycky na dně.Domek je v rekonstrukci a dědovy jsme vytvořily veškeré pohodlí bez omezeni.V současné době jsme vyčerpání a bezmocní.Investice se nám prodražují jen pro to že děda nám háže neustále klacky pod nohy.Toto trvá už jedenáct let.Co dělat prosíme o radu nebo jinou pomoc.Dekuji předem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, asi by bylo užitečné zjistit, zda Váš dědeček netrpí např. demencí. O jeho stavu by měl vědět jeho praktický lékař, který Vám může poradit odborníka. Problém je také možno detailněji konzultovat na některé z linek důvěry. Dobré podněty viz také odpověď peer poradkyně.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pokud se jedná o psychické potíže lidí seniorního věku, je to vždy velmi specifický případ a situaci obtížného soužití většinou nelze s úspěchem řešit nějakými pokusy o domluvu. Umím si představit, že je pro vás toto soužití nesmírně psychicky náročné. Pokud bych byla ve vaší situaci a zdálo se mi, že můj blízký nemá na své chování náhled, je nemocný a potřebuje pomoct, asi bych se obrátila na psychiatrickou odbornou pomoc ve vašem okolí a poradila se, co dělat dál. Já sama pracuji ve zdravotně -sociální službě,která pomáhá lidem s duševním onemocněním a často se na nás krom samotných klientů obrací i jejich rodinní příslušníci, kteří si neví rady se soužitím s nimi. Přeji vám brzké nalezení podpory - ať už zdravotní pomoci pro dědu, nebo třeba psychologické pomoci pro vás, které soužití s ním tíží.


Zpět na seznam