Nezvladatelné myšlenky

Dobrý den, ani nevím,jak mám vše, co se mi honí hlavou popsat.Depresemi trpím několik let, více či méně intenzivní . Momentálně mám neustále myšlenky, že už nemůžu dál, intenzivní pocit, že nepatřím do tohoto světa a že bych měla odejít jinam.. že můj syn by si zasloužil lepší matku a spoustu dalších, které nemůžu snést. Neustále i kontroluji partnera, co dělá a vím, že ten vztah ničím.Začala jsem se hodn přejídat. Ani nevím, proč vám to píšu, je mi jasné , že lepší by bylo si někam zajít.Jen by mě zajímal Váš názor na případnou diagnozu a léčbu. Moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bohužel diagnózy po četbě několika řádků na internetu rozdávat nejde. Píšete, že trpíte depresemi, Vaše potíže pak mohou představovat jejich návrat či zhoršení. Nepíšete, zda jste nebo jste byla v psychiatrické či psychoterapeutické péči, nicméně popisujete, že Vám problémy komlikují život a ničí vztah. V takovém případě je odborná pomoc zcela na místě.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji, že jste se obrátila na naši poradnu. Stavy, které popisujete, musí být nepříjemné, vysilující a rozhodně si zaslouží pozornost. Vím, že se nedají úplně srovnat osudy dvou cizích lidí, vždy je to trochu jiné. Ale s myšlenkami, o kterých píšete, jsem bojovala také. Nemohla jsem se jich zbavit. Také se mi neustále honilo hlavou, že sem nepatřím, že bych měla být lepší, že si věci nezasloužím a že z toho všeho už nemohu dál. Byl to každodenní boj, který mě velice vysiloval. Stavy napětí se stále zvyšovaly, až bylo dokonce životně důležité vyhledat odbornou pomoc. Přišla okamžitá hospitalizace a diagnóza schizofrenie. Tím rozhodně nenaznačuji, že také trpíte psychózou. Ale chtěla jsem zdůraznit, že bez odborného zákroku bych se neobešla. Možná i Vám by pomohl odborník. Nebo alespoň se někomu svěřit a zhodnotit situaci s někým zkušeným. Přeji Vám mnoho sil a aby se Vám ulevilo.


Zpět na seznam