nikotin u depresi a schizofrenii

Dobry vecer,jestlipak vite,ze nikotin ma priznivy efekt,jsem si koupil naplast transmerdalni a zda se ze to trochu opravdu funguje,i motoriku to trochu zlepsi tedy aspon u me.Zajima me navyk jestli to neni tedy cesta do pekla a vybudovani tezkych stavu zavislosti,a tolerance ?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nikotin je droga, která má na duševní činnost stimulační účinek a dočasně zlepšuje též motoriku. Vyvolává však závislost, fyzickou i psychickou, která se obtížně zvládá a celkově má na organismus toxický účinek. Proto bych Vám ho k léčbě rozhodně nedoporučil v jakékoli formě.
Avatar

Michal Kašpar

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, o blahodárných účincích nikotinu na lidský organismus se vykládají zkazky po všech kuřárnách psychiatrických oddělení a nemocnic celé republiky, ne-li světa. Nikotin se projevuje jako jed, kterým určitě je, především závislostí, která na něm vzniká. Mám kromě schizofrenie, kterou mi nezhoršuje - jsem totiž kuřák - také cukrovku. Od diabetoložky jsem dostal důrazné varování, že kombinace cukrovky a nikotinismu vážně ohrožuje moje cévy. Můj otec ke konci života zvýšil frekvenci kouření a cévní choroba ho dostihla a zahubila v 65 letech. Nikotin není zdravý. Zkuste se bez něj obejít. Bojovat se závislostí, zvlášť když máte jiné duševní potíže, za pokusy s náplastmi, byť by byly sebebezpečnější, nestojí. Hodně štěstí.


Zpět na seznam