Olanzapin jako sos tableta

Dobrý den, je olanzapin vhodný a účinný, když se bere nárazově? Např. na počínající psychotický stav. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, může to být lepší, než nebrat nic. Ale pokud jde skutečně o počínající psychotický stav, měl by být podáván pravidelně na doporučení psychiatra, jak také doporučuje naše peer poradkyně.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o odpověď peer poradce, ale z pozice peera (člověka s vlastní zkušeností s duševními obtížemi a zotavením se z nich) se nemohu nijak profesně vyjadřovat k účinkům léků. Obzvláště, pokud s jejich užíváním nemám osobní zkušenost. Rozumím vaší potřebě mít při ruce nějaký "pohotovostní lék", který by bylo možné použít v případě, že se člověk dostane do horšího psychického rozpoložení a potřebuje dál fungovat v běžném životě. Já sama také takový pohotovostní lék pro případ krize u sebe mám, ale je to lék z úplně jiné skupiny léčiv. Asi vám neřeknu nic nového, ale na vašem místě bych medikaci probrala v první řadě se svým ambulantním psychiatrem. Ten vás zná a má nějakou ucelenou představu o vaší léčbě. Co se týče zdejší poradny, odkazuji vás na odpověď mého odborného kolegy. Přeji jen vše dobré v novém roce a hodně psychické pohody.


Zpět na seznam