osobní problémy

Dobrý den, jsem mladý muž, je mi 25. Přivedlo mě sem to, že někdy, když se opiju, mám prostě bludy třeba si myslím, že jsem na jiném kontinentu, jsem postava z románu, jsem na nějaké misi, a nebo, že lidé kolem mě dělají a něco špatného a já to musím vyřešit, prostě sem úplně mimo. Znám spoustu lidí co hodně pijou, ale nikdy jsem u nich podobné věci neviděl. Zase se mi to, ale nestává pokaždý. Často toho vypiju hodně a v pohodě prostě usnu, no jindy si dám 6 piv dva panáky a sem tam.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, odolnost lidí vůči alkoholu je velmi individuální, tedy množství, které snese jeden bez větších náskedků může být pro jiného ohrožující. Obecně platí, že pokud alkohol u jedince významně mění prožívání, orientaci či chování, je u něj významně vyšší riziko vzniku závislosti a změn poškozujících psychiku. Takový člověk by neměl požívat alkohol ve větší míře, anebo lépe by ho měl přestat konzumovat úplně. To Vám řekne asi každý lékař. Pokud Vám alkohol ve větším množství (tím je i těch 6 piv a 2 panáky, které uvádíte jako příklad) dělá problém, tak nečekejte, že se podaří problém vyřešit, aniž byste se svým pitím něco udělal. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mojí diagnózou je bipolární porucha a podobné stavy jako Vy jsem zažívala v manických epizodách. Často jsem se do těchto psychotických stavů dostávala i pod vlivem alkoholu, ne však vždy. Byl to projev mé psychické poruchy a dodnes z toho mám nepříjemné pocity. Dokázala jsem ubližovat svým blízkým, ztrácela jsem paměť, pohybovala se v jiných světech a většinou pak skončila v psychiatrické nemocnici. Nemyslím si, že máte nutně nějaké psychické onemocnění, ale spíše že Vám alkohol ve větším množství neprospívá. Na Vašem místě bych se pokusila pití výrazně omezit, nebo s tím raději úplně přestat. Vaše příznaky se pravděpodobně mohou časem zhoršovat. Kdyby Vám to nešlo, bylo by dobré vyhledat odborníka – psychologa nebo psychoterapeuta. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam