Otázka

Dobrý den.Muj obvodní lékař mi na zlepšení spánku,úzkost a neklid předepsal Trittico AC 75mg.Beru jednu tabletu už měsíc pred spaním a zatím spánek lepší není.Spím pořád málo tak 4h.a ráno jsem unavený.Mužu si zvýšit dávku třeba před spaním na 100mg a třeba přes den 50 mg na úzkost.Nebo mám stále brát jednu tabletu 75mg před spaním.Dekuji za odpověď.Mirek.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážený Mirku, lékař nemůže doporučovat dávkování léku na základě informace, která má několik řádků. Co se týká Trittica, tak jde o antidepresivum, které se používá při léčbě úzkostí, depresí a také při poruchách spánku. Při léčbě prosté nespavosti by se měl aspoň nějaký účinek projevit v podstatě ihned. V případě úzkosti a deprese se účinek rozvíjí během týdnů. Denní dávka při léčbě úzkosti a deprese se pohybuje mezi 100 až 300mg, při léčbě poruch spánku je to většinou mezi 25mg až 150mg, podle individuální reakce pacienta. U úzkostí je užitečné poznat, jak vnikají. S tím může pomoci psychoterapie. Pokud Vám léky dostatečně nezabírají, je třeba to sdělit Vašemu lékaři, popřípadě se obrátit na psychiatra.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Moje léčba začala také užíváním Trittica. Nyní beru kombinaci několika antidepresiv. Tehdy jsem na Trittico zareagovala dobře a spánek se mi na dobu jednoho až dvou měsíců zlepšil. Poté začal účinek léku klesat a po třech měsících jsem opět nespala. Trpěla jsem i úzkostmi a depresemi a řešením pro mě bylo nasazení jiných léků psychiatrem. Myslím, že by bylo dobré navštívit odborníka. Ať už to bude psychiatr nebo psycholog, zaměřte se na zjištění původu Vašich potíží. Spánek bývá citlivým ukazatelem duševní nepohody. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam