Panicka porucha a vysoky pulz

Dobry den. Podla vsetkeho trpim panickou poruchou. Spaja sa to s roznymi neurologickymi priznakmi a tiez zacinajucou agorafobiou. Tu zvladam celkom dobre, snazim sa vystavovat takym situaciam a pomaly sami to dari prekonavat. Avsak ma trapi vysoky pulz. Vraj mam citlivejsi sympatikus a staci, ze sa postavim a moj pulz je vzdy nad 100. Pri beznych cinnostiach a chodzi okolo 130. Vraj je to tou panickou poruchou. Mam predpisane aj betablokatory, ale chcem sa opytat, ci staci uzivat AD a ten pulz klesne, alebo mam uzivat tie betablokatoryna znizenie pulzu? Inak ziadne AD momentalne neberiem a ani sa necitim, ze by ma to az tak otravovalo, ta moja choroba. Ale trapi ma ten pulz, pricom mam srdce zdrave. Dakujem za odpoved.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud byste trpěla panickou poruchou, tak pravděpodobně nebudete tvrdit, že Vás ta choroba až tak otravovala, protože panika je stav, kdy má člověk pocit, že umírá, ztrácí kontrolu nad sebou apod. Úzkosti a tachykardie spolu často souvisí, ale pokud je problém v psychice, tak beta-blokátory samotné asi stačit nebudou, ani antidepresiva sama o sobě nezaručují, že všechno bude v pořádku. Doporučoval bych Vám s odborníkem probrat, co se ve Vás vlastně děje a jaké to může mít souvislosti s Vaším tělesným stavem.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den a děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Po přečtení Vašeho dotazu vnímám, že se Vám dostává i informací ohledně Vašeho stavu, dokážete zvládat různé situace a dokonce překonávat určité obtíže. Pro mě jako peer poradkyni je Vaše zkušenost příkladem cesty zotavení. Zdraví duševní i fyzické jdou ruku v ruce společně na této cestě. Takže rozumím i tomu, když Vás zneklidňuje vysoký tlak. Nevím, zda jste mluvil/-a o těchto hodnotách i s praktickým lékařem. Já osobně bych se nejspíš obrátila na odborníky-lékaře v oblasti fyzického zdraví (praktický lékař) či psychiatra, u kterých jste v péči, a kteří Vám léky předepisují. Doufám, že jsem Vám mohla poskytnout alespoň pár informací na Váš dotaz. Přeji hodně štěstí, zdraví a držím palce, ať se Váš stav zlepší.


Zpět na seznam