Paroxetin

Dobry den chcem sa opytat brala som paroxetin 40 dni 10mg po 40 dnoch som si zvysila davku na 20mg z dvovosu ze som mala neustale uzkosti a zachvaty paniky. Paroxetin beriem uz 6 den tych 20mg a citim sa celmi zle trasiem sa z vnutra mam celkovu slabost. Zle vidim a v hlave mam taky divny pocit palila ma koza i znutra. Neviem co mam robit ci to je zase zaciatok dokedy si telo zvykne poradte mi prosim kedy to bude zase dobre. A ako dlho to potrva dokedy sa zese hladina aorotoninu usadi. Dakujem Lenka
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, paroxetin je serotonergní antidepresivum, které je většinou pacientů dobře snášeno. Není tomu však bohužel u všech. Zvlášť u úzkostných lidí se mohou objevit příznaky, které popisujete, což je dáno tím, že úzkostní lidé je intenzivněji prožívají. Navíc u každého neprobíhá metabolismus léčiva stejně rychle, což znamená, že při stejné dávce mohou mít různí pacienti různé hladiny léčiva v krvi. Většinou se organismus časem adaptuje, nejde o "usazení" hladiny serotoninu, ta se v cílových strukturách zvyšuje poměrně brzy, ale spíš o adaptaci nervového systému na tento stav. Každopádně pokud je Vám po léku takto špatně, je třeba to konzultovat s lékařem, který Vám jej ordinuje. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Lenko. Vámi zmíněný lék neznám, nikdy jsem jej neužívala, mohu odpovědět jen obecně. Připadá mi lehce nebezpečné, pokud si sama navýšíte dávku léku. Pokud jste tak učinila po telefonické konzultaci s psychiatrem, pak je to v pořádku. Pokud jste pociťovala silnější úzkosti a paniku, mohlo to být vlivem vnějších událostí, nebo třeba stresem. Já bych asi, být Vámi, kontaktovala lékaře, který Vám léky předepsal a vysvětlila mu situaci po pravdě, že jste zvedla dávku a není vám dobře. Měl by vám pomoci léky upravit.


Zpět na seznam