pokus o sebevraždu

Dobrý den, manželka mého známého se pokusila o sebevraždu. Nějaký čas před tím se rozešli, ale na její popud. Zaráží mě, že ji hned druhý den propustili z nemocnice do péče její sedmnáctileté dcery. Prosím jaký je u těchto pacientů běžný postup? Domnívám se, že by alespoň v prvních dnech měla být v péči psychiatra. Děkuji za odpověď. M.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, běžný postup je takový, že pacienta vyšetří psychiatr, zhodnotí jeho stav a závažnost pokusu a na základě těchto závěrů se odvíjí další péče. Důležité je získat o případu co možná nejvíc informací, protože je třeba rozlišit vážně míněný pokus o sebevraždu na straně jedné a demonstrativní sebepoškození při nezvládnutých emocích na straně druhé. Jde o komplikovanou problematiku, protože mezi oběma zmíněnými extrémy existuje plynulý přechod.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, protože takovou zkušenost nemám, neumím na váš dotaz dostatečně kvalifikovaně odpovědět. Je možné, že neznáme všechny informace, podle kterých lékaři postupovali. V každém případě držím palce, ať se celá situace zlepší a paní najde zase radost, spokojenost a důvody, proč to s tímto světem ještě zkusit.


Zpět na seznam