Potřeboval bych radu

Je možné abych byl prokletý? ....za rok 2016 mám tolik smůly že to není možné už nejméně 3x mi šlo o i život to to normální ? Už nevím jak dál. Můžete mi poradit?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychiatrie s fenoménem prokletí nepočítá, takže z tohoto odborného úhlu pohledu radu nemám. Zeptáte-li se na to lidí z běžné populace, najde se mezi nimi dost takových, kteří Vám řeknou, že to možné je, ale většina pravděpodobně odpoví, že ne. Člověk s psychickými potížemi také může smůlu přitahovat, neboť díky stresu může být narušena jeho přirozená intuice, která jinak pomáhá orientovat se ve světě na nevědomé úrovni. Možná by Vám mohlo pomoci si o tom pohovořit např. s psychologem.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Váš dotaz mě velmi zaujal, ač je velmi stručný. Léčím se pro schizofrenii a v rané fázi této nemoci jsem si také myslela, že mě někdo konkrétní proklel. Cítila jsem to, když se na mě podíval. Později jsem si spíše myslela, že to byl pouze hněv, který já jsem si vyložila jako prokletí. Nicméně případné „zlé síly“ mě nenechávají chladnou ani dnes, kdy už uvažuji mnohem více civilně. Myslím, že zlé síly mohou na světě existovat stejně dobře, jako dobré síly. Problém je trochu v tom, že pokud budete věřit v prokletí, možná berete sám sobě možnost svůj život ovlivňovat. A to do budoucna nemusí být produktivní. Doporučuji se nějak soustředit na dobro, na ty dobré síly. Dělat dobré činy, starat se o to, aby vás druzí mohli mít rádi, zastavit se, zamyslet se, odpočinout si, nebo pomodlit se, jste –li věřící. Všechny tyto praktiky se dají počítat do běžné duševní psychohygieny a nedá se jimi toho tolik zkazit. Je možné, že i vy bojujete s případnou duševní nemocí a tak, pokud by se vyskytly i jiné obtíže než smůla (třeba halucinace, deprese), možná bych doporučila navštívit psychiatra.


Zpět na seznam