Právní dotaz

Dobrý den mám invaliditu třetího stupně neznám přesně diagnózu ale 35 let jsem byl kuchařem po druhé se oženil v prvním manželství mám své dvě děti ve druhém 3 ale nevlastní moje druhá paní se před čtyřmi lety se mnou rozešla ale nerozvedla já ji stále mám rád ale nevím co jí k tomu vedlo pracoval jsem s ní v restauraci co patří její dceři když mě to oznámila tak jsem to chtel v kuchyni ukončit a vrazil jsem si drandzirak do srdce a poškodil si srdce plíce a játra pak infekce 14 operaci psychiatrie a tak dale to se událo v roce 2016 ale bydlím oddělené v pronájmu a důchod sám o sobě nestačí protože mám i exekuce co mám dělat abych vše poplatil nevím si rady mám možnost přivýdělku malování bytů ale bojím se abych pak neskončil na ulici nemůžu dělat v kolektivu a právě malování je jedna z věcí kromě vaření kterou umím a nemusím být obklopen lidmi jako v kuchyni už to nesnesu a když budu vykonávat občas malířinu tak sám. Vadí mě už kontakt z lidmi nevím co si počít ale mě dvě děti se o mě nemůžou starat pořád mají svůj vlastní život a než bych skončil na ulici když si chci přivydělat tak zase dospeji k názoru že je to lepší skončit a holt děti se s tím nak vyrovnají. Děkuji Kopecký Tomáš.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, 3. stupeň invalidity ještě neznamená, že nemůžete pracovat. V tomto o radu a pomoc můžete požádat některou organizaci, která provádí psychosociální rehabilitacia sociální poradenství, jak doporučuje níže naše peer poradkyně. Dotaz můžete vznést též do sekce "sociální pracovník".
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Popisujete opravdu těžkosti v životě. Mrzí mě, že Vám to s ženou nevyšlo. Jistě se dá ale něco dělat, abyste byl schopný se zaopatřit. Já například k invalidnímu důchodu třetího stupně také pracuji. Záleží ale na komisi, jak rozhodne. Každopádně se dá určitě odvolat. Také by se daly zařídit nějaké dávky. S tím by Vám pomohla organizace jako Fokus apod. Která by Vám měla být schopna i pomoci s exekucemi. Rozhodně to nevzdávejte. I kvůli dětem, které máte rád. Přeji mnoho sil!


Zpět na seznam