pregabalin

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, dva roky užívám preglenix 2x150mg(1_0_1),chtěl bych tyto prášky vysadit z důvodu co čtu všude po internetu, že je na něm těžká závislost a hodně špatně se z něj odvyká, můj doktor řekl že to tak není, ale všude se píše opak, tak mám z toho strach. Chtěl bych se právě zeptat, jestli s tímto léčivem máte nějaké zkušenosti kdo to užíval dlouhodobě. Já se léčím s úzkostmi. Díky za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, závislost na pregabalinu sice popsána byla, ale moje zkušenost je, že poté, co se nastaví účinné dávkování, pacienti nemají potřebu dávku dále navyšovat, což je jeden z rysů závislosti. Pak lze hovořit o tzv. syndromu z vysazení, kterému se dá předejít postupným snižováním dávkování, umožňuje-li to zdravotní stav.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Odpovídám vám na dotaz z pozice peer poradce, nejsem tedy lékař a k účinkům medikace se mohu vyjadřovat pouze na základě své vlastní zkušenosti s léčbou psychických obtíží. Já sama mám také obtíže depresivního a úzkostného charakteru, vámi uvedený lék jsem však nikdy neužívala. Nemám dobrou zkušenost s tím, když si zjišťuji informace o lécích na internetu. Vždycky, když jsem se o to pokoušela, byla jsem ve výsledku vystrašená ze všech názorů a zkušeností (často negativních), které lidé na internetu sdílejí a obávala jsem se dané léky užívat. Pamatuji se, jak jsem začínala s užíváním svých prvních antidepresiv a jak mne vystrašilo, co jsem o nich na internetu našla. Moje vlastní zkušenost s jejich užíváním však nakonec byla skvělá. Zkuste se spíše opřít o to, co vám říká váš ambulantní lékař. Internet v tomto opravdu nebývá nejlepší rádce. Přeji vám mnoho duševního klidu a radosti ze života.


Zpět na seznam