Přibírání na váze

Dobrý den, mám potíže se spánkem, přesněji časté buzení vnoci, živé sny, nad ránem nemožnost usnout. Úzkosti, napětí a deprese žádné nemám. Tenhle problém mi odstartoval hloupý experiment s LSD, jež prožívám už půl roku. Medikaci jsem měl Rivotril 2mg, Olazax 10mg, ale díky Olazaxu jsem přibral 10kg na váze a po konzultaci s psychiatrem jsem místo Olazaxu dostal Chloroprothixen 15. Chci se zeptat jestli i po Chloroprothixenu budu přibírat. Chtěl bych zhubnout. Rád bych už z tohodle začarovaného kruhu našel cestu ven. Vyzkoušel jsem i Prothazin, Trittico CBD a Melatonin. Bohužel jsem pořád na stejném bodě. Děkuji za odpověď,
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jak Olazax, tak Chlorprothixen patří mezi antipsychotika, u kterých může k přibírání na váze docházet. Olanzapin (Olazax) má v tomto smyslu větší potenciál, navíc dávka chlorprothixenu, kterou dostáváte, je nízká. Jsou i jiná antipsychotika, podporující spánek, o tom se ale poraďte s Vaším lékařem. Při těchto problémech také hodně může zmoci životní styl a dostatek pohybu.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Váš dotaz se týká vedlejších účinků léků, mezi které přibírání na váze často patří. Je to dotaz ryze odborný a zodpovědět Vám jej může pouze lékař. Já jako peer poradce reaguji na dotazy na základě svých vlastních zkušeností s duševním onemocněním a jeho léčbou. Léky, které uvádíte, jsem sama nikdy neužívala. Nemohu Vám tudíž přispět ani vlastní uživatelskou zkušeností. Za sebe Vám tedy jen přeji nalezení optimální léčby s minimem vedlejších účinků a odkazuji Vás na odpověď mého odborného kolegy v poradně. Ať se Vám daří!


Zpět na seznam