Problémy s důvěrou

Dobrý den, chtěl bych se poradit. Poslední dobou je partnerka jiná než byla. Je to od té doby co si pořád píše s kamarádem. A vždycky, když za ní přijdu a chci zjistit co se děje, tak vždycky odpoví naštvaně nic. Docela mě to ničí. Už jsem jí i nachytal, že si s ním psala né zrovna věci, které si kamarádi píšou. Odpověděla mi, že jí mám věřit, že to je jen sranda, ale mě na tom nic legračního a zábavného nepřijde, jen mi to níčí psychiku. Řekla mi, že to nic neznamená, ale dost mě dostalo to co jsem viděl. A do dneška to nemohu dostat z hlavy, furt to před sebou vidím. A pokaždé, když jsem sám a nemám co dělat, tak se mi to vybaví a vše se mi vrací. Nedokážu se toho zbavit a myslet na něco jiného. Prosím poraďte mi co mám dělat už jsem prostě bezradný. Pořád se snažím víc a víc a pak mi přijde že to je horší. Jak jí ukázat, že věci co si píše s kamarádem by si měla psát jen se svým přítelem?? Ztratit jí nechci a důvěřovat se také snažím ikdyž to jde těžko. Už ani nevím, jak k ní udělat důvěru. Moc Vám děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, souhlasím s naší peer poradkyní, že Vaše otázka se týká spíše párového poradenství či terapie, než duševního zdraví, kterému se věnuje tato poradna. Chápu, že s nejistotou, pochybnostmi a strachem ze ztráty se Vám špatně žije. Pravděpodobně se Vám neuleví, dokud nebudete mít v problému více jasno. Nespokojil bych se s odpovědí, že se nic neděje a že to jen sranda. Vaše hranice je někde jinde a a současnou situací trpíte, takže se něco ve vašem vzájemném vztahu děje. Důvěra se dá získat nikoli snažením, ale porozuměním a dále uvědoměním si, zda jsem vůbec schopen tolerovat odlišnost partnera. To jsou asi oblasti, které byste si mohl s partžnerkou a i sám pro sebe objasnit. Pomoci Vám může psycholog, který pracuje s páry. O pomoc můžete požádat sám i v případě, že partnerka konzultaci odmítne.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz by patřil spíše do partnerské poradny, než do poradny o duševním zdraví. Co považují partneři za intimní témata vyhrazená ke sdílení jen mezi sebou, mají asi různé páry velmi různě nastaveno. Důležité je, aby v tom mezi nimi panovala shoda. Nedivím se, že pokud máte jinou hranici, než vaše partnerka, nejde vám toto téma z hlavy, a je otázka, jestli máte měnit svůj přístup vy, nebo se snažit, aby se změnila partnerka. Změnit druhého však nelze zvenčí a už vůbec ne bez jeho souhlasu a snahy. Na vašem místě bych se obrátila na nějakou rodinnou nebo partnerskou poradnu, kde byste si ujasnil, co od partnerství očekáváte, od kterých svých představ chcete případně ustoupit a od kterých ne. Z mé zkušenosti rozhovor s někým, kdo není v tématu bolestně angažován a je tedy schopen odstupu (poradce, dobrý kamarád), pomůže uspořádat si vlastní názory a požadavky a mít jasno v tom, z čeho nechci ustupovat a z čeho můžu. Držím palce.


Zpět na seznam