Prosba LT

Dobrý den, jsem rád že tyto weby tady jsou, trpím panickou poruchou, která se mi vrátila po 5 letech, kdy jsem na celou dobu 5 let vysadil AD. Letos na konci Ledna mi onemocněla maminka, mam firmu a hodně času tak jsem se o ni staral. Nakonec jsem ji po třech marných pokusech odvezl do jiné nemocnice, kde ji davali dokupy 8 týdnu, denně mi volala.Během toho se mi spustilo nutkavý pocit na čurání ale trvaly až hrozný. Mam problém s vyhřezu plotenék L5/4 a TH 10 a 11 což je prokazané i MR. Dále mi bylo uděláno CZ břicha a malé pánve, stěry krev a veškerá urologická vyšetření. Vše je v pořádku ale ja mám strach že není, mám strašné stavy, bolesti a strachu. AD jim 6 týdnu občas Lexaurin ale pořád mám strach ze smrti a nevím jak dál. Děkuji a omlouvám se za délku emailu. S pozdravem, TL
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v případě úzkostí, které mohou mít i tělesný doprovod, trvá rozvoj účinku antidepresiv více týdnů. Navíc je zde vhodná také psychoterapie, ve Vašem případě možná někým, kdo se zabývá psychosomatikou.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Prožíváte teď velmi náročné období a nehledě na to, jestli je nutkavý pocit následkem tohoto stresu nebo fyziologické příčiny, je toho najednou příliš. Máte strach ze smrti a nevíte jak dál. Z osobní zkušenosti bych Vám doporučila návštěvu psychoterapeuta. Užívání antidepresiv považuji za dobrou výpomoc při hledání duševní pohody. Zvlášť, když jste již zažil období zotavení a znáte ten pocit, kdy už můžete léky vysadit a vést život bez nich. Pokud nutkavý pocit nevymizí, odborná psychologická pomoc Vám pomůže zvládnout období hledání příčiny a léčby tohoto nutkání. Sama se léčím s depresemi a trpím velkými bolestmi hlavy. Zažívala jsem podobné pocity jako vy. Lékařskými vyšetřeními nebyla zjištěna žádná přímá příčina a já žiji s bolestmi dál a snažím se pracovat na duševní pohodě a doufám, že tak bolesti časem vymizí. Trvá to už 14 let a musím přiznat, že je to náročné období a jsou dny, kdy jenom "přežívám" a odpočítávám hodiny do dalšího dne, ve kterém, jak doufám, budou bolesti snesitelnější. Věřím, že jste na dobré cestě, když jste se vydal hledat duševní zdraví. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam