Prosim o pomoc

Prosim chtela jsem se zeptat pani doktorka me predepsala bupropion(ndri) beru uz 4 den a prijde me ze nevim kde my hlava stoji jsem strasne zrychlena, pri sexu se nedokazu ani uvolnit, litam z jednoho pokoje do druheho, nevim co driv.... myslite ze toto zmizí? Nebo jak to ze mam takové stavy? Dekuji za odpověd. Ustálím se nějak.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bupropion je antidepresivum, které se používá u těch typů deprese, kde převažuje inhibice, tedy únava, zpomalenost, pocit, že člověk nemá energii, mizí otivace atd. Tady se využívá jeho aktivizační působení, které ale u někoho může jako nežádoucí účinek vyústit v to, co popisujete u sebe, tedy agitovanost, která se projevuje zrychleností a bezúčelnou aktivitou. Z toho důvodu bupropion není příliš vhodný u depresí, kde převažuje úzkost a u úzkostných poruch. Dále se ještě někdy tato látka v menší dávce používá při odvykání kouření, ale k tomu jsou dnes už modernější přístupy. Každopádně by o Vašichpotížích měl vědět Váš ošetřující lékař, který může léčbu upravit.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Lék, který zmiňujete, jsem sama nikdy neužívala a ani jej neznám. Mám však také zkušenost s tím, že první dny po nasazení nových psychiatrických léků bývám rozhozená a často se můj psychický stav paradoxně ještě zhorší. Obvykle se však jedná jen o záležitost několika dnů, než se hladina nového léku trochu ustálí a moje tělo si zvykne na odlišný lék. Často slýchám, že lidé mají tendenci účinek léku hodnotit příliš rychle a třeba si jej i vysazují, protože nejsou subjektivně spokojeni s tím, jak se po něm cítí. Podle mé zkušenosti je však třeba trocha trpělivosti a také důvěry v lékaře, který vám lék předepsal. Doporučila bych vám účinky léku konzultovat přímo s ním. Držím palce, ať se váš stav brzy stabilizuje.


Zpět na seznam