Psychicke problemy

Dobry den,po porodu,coz uz je rok a stale kojim,se u me stupnujou obavy o vsechno,mam navaly vzteku,jsem plactiva,unavena,chvilemi mam energie na rozdavani pak jen prezivam a funguju jen proto ze musim. Vcera to ve tak vygradovalo ze jsem napadla partnera,skrat,tma. Poradne se neustale branim,nevim proc,strach s priznani si psychicke nemoci
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Doibrý den, k tomu mě napadá jedno: mateřství, jakkoli je to také krásné a smyssluplné období života, má také svá rizika. U ženy dojde k zásadní změně její životní role, se kterou jue do velké míry sama. To představuje pro matku také stresovou zátěž, která může vést k úzkostným, někdy i depresivním stavům. Stává se to poměrně často. Odborná péči zde přitom zpravidla velmi účinně pomůže.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám za sebou podobný zážitek, také jsem napadla někoho z rodiny, cítila jsem se pak hrozně, byl to pro mě tenkrát impuls k tomu, abych si došla ambulantně na psychiatrii a nechala se vyšetřit. Je možné, že nejste nemocná, ale opravdu jen vyčerpaná, ale to nedokáži na dálku posoudit. V každém případě zkuste přemoci stud a obavy, vyšetřením, pokud je pro vás dostupné, někde v ambulanci, by se nemělo nic zkazit. Objednání zpravidla nějakou dobu trvá. Pokud byste potřebovala podporu rychleji, nebo jinou formu, zkuste využít některý z telefonních krizových kontaktů na našich stránkách.


Zpět na seznam