Psychicky se mi nedaří ve sportu

Dobrý den, mám problém ve sportu ve kterém jsem nadprůměrný hráč, ale v té to sezóně se mi celkem nedaří a mám pocit, že mám něco v hlavě špatně a vůbec si nevěřím, přestože jsem asi nejvíce zkušený hráč mého týmu. Nejvíc jsem trénoval přes prázdniny každý den nejméně jeden a půl hodiny. Udělal jsem veliký pokrok. A poslední zápasy jsem byl na hřišti k ničemu jako, kdybych tam nebyl byl jsem spíš přítěž. Prosím napište mi co nejdřív potřebuju to co nejrychleji vyřešit.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nevím, zda je toto psychiatrický problém. Napadá mě, že se může stát, že jeden neúspěch může v člověku vyvolat skryté obavy, díky nimž je pak narušená pozornost a problém se množí, zvlášť jste-li typ zaměřený svou pozorností především na výkon. To pak může být tématem pro psychologa. Jinak souhlas s dalšími variantami, které popisuje peer poradkyně.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Popisujete problémy s výkonností při sportu, že se Vám nedaří. Píšete, že přes léto jste intenzivně trénoval, možná je Vaše tělo prostě unavené. Jestli máte ale pocit, že je to spíše ve Vaší hlavě, poohlédla bych se po psychologovi, který pracuje se sportovci. Nemáte nějakého v týmu? Možná je to jen momentální nesoustředěnost, která se spraví. Příčin i řešení může být více, na to Vaši situaci neznám tak podrobně. Já bych se poradila s trenérem, ten Vás vidí při hře a třeba s tím má zkušenosti. Přeji hezký den.


Zpět na seznam