psychofarmaka

Dobrý den, mám takový dotaz k léku, který užívám. Požádal jsem svou ošetřující psychiatričku, aby mi napsala generikum k Zyprexe 10mg, a ona mi místo toho začala jen tvrdit, že v počítači to nepozná a mám se zeptat v lékárně sám. Jeví se mi to jako její neochota vůči mě. Ona jako lékařka musí mít plat minimálně 60tis. měsíčně, zatímto já mám důchod 15tis. a ještě prozatím jsem nesehnal vhodné zaměstnání. Dotaz zní: mám jako pacient alespoň v lékárně právo požadovat od paní magistry aby mi dala objednala generikum? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v počítači to lékař pozná a generikum napsat může. Nicméně pokud pacient chce v lékárně generikum (stává se to buď kvůli zbytečnému doplatku, nebo prostě proto, že lékárna má na skladě generikum), pak ho lékárna může vydat místo předepsaného originálu.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Účinná látka léku Zyprexa je olanzapin a jeho generika určitě existují. Sama si myslím, že by neměl být problém jej získat. Požádat v lékárně je také možnost. Ale i tak nevidím důvod, proč Vám ho nepředepsala už Vaše lékařka. Ale úplně nevidím do celé situace. Každopádně sama bych se nevzdávala a generikum žádala. Přeji hezký den.


Zpět na seznam