Ranních úzkosti a Olwexya

Dobrý den, cca 2 měsíce užívám 1x denně Olwexya (ráno) a večer 1x coaxil, na panickou ataku a ranní úzkosti. Začala jsem po delší době vnímat v několika směrech určité zlepšení. Bohužel už pár dní začínám mít opět ranní úzkosti. A to mám začít vysazovat Coaxil. Je to možné, nebo za to může i jiný vnější vliv? Bohužel to spojuji s návštěvou kadeřníka, protože trpím asi ještě k tomu částečnou agorafobií. Kadeřníka jsem sice zvládla, ale byla jsem z toho dost " vynervovaná". Moc děkuji za odpověď. P.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k Vašim lékům, Coaxil působí částečně na opačném principu než Olwexya, takže je možné, že jeho vysazením se může účiněk druhého léku trochu posílit. To je ale spíš na debatu s vaším psychiatrem. u úzkostných poruch se také velmi účinně uplatňuje psychologická léčba - psychoterapie.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S těmito léky nemám zkušenost. Mám však zkušenosti s panikou a úzkostí. Myslím, že vnější vlivy ovlivňují psychiku zcela určitě, když tedy odhlédnu od vašich léků. I mě určité situace velmi stresují, činí nerozhodnou a neschopnou. Pokud je překonám a nedojdu k žádné újmě, cítím se posílena. Přála bych ten pocit i vám. Zvládla jsem to? Hurá. Příště to bude o maličko snazší a čím víc úspěchů, tím lépe. Vzdala jste to? Nevadí, můžete to zkusit příště. Často našim tazatelům píši, že léky nejsou všemocné. My jsme ti, kdo ovlivňují své zdraví, fyzické i psychické. Myslím naše postoje, přístupy k věci, vytrvalost, odvahu, atp. Nedejte se.


Zpět na seznam