Revize diagnózy, změna diagnostikované nemoci

Dobrý den, V roce 2008 jsem dostal poprvé akutní psychózu. Vlivem vleklých depresí ze zdravotního stavu a problémů s ženami. Jsem, byl jsem upovidaný a plný nápadů. Nutno podotknout ještě že jsem zazival i deprese jako dítě-otec alkoholik. První diagnóza akutní psychoza a léčili mne velmi slabou slabounkou dávkou tisercinu a rivotrilu. Stale jsem měl problémy s těmi zdravotními problémy.(chronický zánět hrtanu ,kdy jsem se nemohl ani smát a dlouho mluvit,hemeroid a zánět rohovky) Byl jsem asi rok doma a zůstali mi z léčebny prášky rivotrilu a tisercinu Samozřejmě jsem tehdy pil alkohol a přišla další ataka,léčil jsem jí rivotrilem a roztočil ataku zase do hlasů a halucinací Následovala hospitalizace a byla mi již diagnostikována paranoidní schizofrenie. Od té doby bylo 5 hospitalizací.Zde se dostávám k jádru pudla. Celý život a i nyní upadám do depresí a pak mám mánie a šílené nápady, lehce se nadchnu pro věc a rychle ztratím zájem.V mém životě je spoustu nenormálních nápadů Hodně jsem o tom všem přemýšlel a po různých čteních diagnóz na mne sedí Bipolární porucha?! Nicméně mám napsanou paranoidní schizofrenii. Chodím k psychiatrovi, dostávám Xeplion jednou za měsíc. Muj psychiatr je dobrý, zajímá se o mneVrátil mi také ŘP a normálně řídím, ale o nějaké revizi diagnózy a její změně nechce moc nechce slyšet. Jaký je Váš názor? Moc díky za odpověď pane Příhoda.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, moje zkušenost je taková, že příznaky bipolární poruchy, schizoafektivní poruchy a schizofrenie se mohou zejména v časných fázích rozvoje poruchy navzájem podobat a teprve časem se ukáže, jak to ve skutečnosti je. Platí to zejména tehdy, pokud se příznaky objeví u velmi mladých lidí. Alkohol a jiné drogy to mohou ještě více zkreslit. Váš psychiatr by Vám měl sdělit, proč si myslí, že ve Vašem případě jde o schizofrenii, napomoci může také psychologické vyšetření.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, píšete mj. i o depresi, se kterou mám také zkušenost, a proto mě napadá, jestli kromě medikace také máte nějakou psychoterapii? Podle vašeho popisu (již v dětství těžké věci, zdravotní problémy, atd.) myslím, že by vám mohla velmi pomoct. Mně se v ní podařilo zbavit se zátěže z těžkých životních zážitků právě tím, že jsem o nich znovu mluvila a mohla ji tak postupně rozpustit, pak si taky přenastavit způsob myšlení a prožívání tak, že už depresím a úzkosti nepodléhám - celkově mě doslova "osvobodila" tak, jak bych to přála každému. Podle své zkušenosti věřím, že léky samy nejsou kompletní léčbou, že velký užitek může udělat i delší pravidelná terapie. Zkuste se o tom s vaším psychiatrem poradit. Hodně štěstí.


Zpět na seznam