Rhodiola

Dobrý den, dočetla jsem se, ze rhodiola mimo jiné pomáhá při schizofrenii. Rada bych se zeptala, do jaké míry, jestli se může užívat dlouhodobě a jestli se doporučuje určitý produkt za tímto účelem více bez jiný (na internetu jsem našla hodně produktů). Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem V.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nejsem odborník na potravní doplňky a rostlinné výtažky. podle toho, co se o rozchodnici píše pomáhá na mnoho věcí (posiluje koncentraci, přináší psychickou pohodu, je dobrá srdci, játrům, příznivě působí na tlak apod. Jestli pomáhá při schizofrešnii, tak možná v tomto smyslu, nicméně rozhodně ji neléčí.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Já osobně s bylinou nemám vlastní zkušenost. Upřímně ani z praxe peer konzultanta nevím, že by jí někdo z klientů užíval. Já osobně jsem jeden čas užívala bylinné čaje. Vysadila jsem léky a domnívala se , že byliny udrží můj zdravotní stav. To ale byla byla velká chyba. Dnes se nebráním doplňkům stravy , ale ani lékům. Být já na Vašem místě ,poradila bych se přímo se svým psychiatrem. Předpokládá se ,že rozchodnice podporuje zvyšování hladiny serotoninu a dopaminu. Domnívám se , že když zaměříte pozornost na to , co konkrétně chcete zlepšit /např. paměť, únava .../ najdete i vhodný produkt na zlepšení svého zdravotního stavu. Hodně štěstí Katka


Zpět na seznam