Řidičský průkaz a nesmyslná diagnóza z dětství

Nevědomě mi byla stanovena diagnóza F20 v mých 13 letech, se kterou absolutně nesouhlasím, neberu žádné léky, nemám psychiatra, žiji úplně normálním životem. Chodím do práce kvůli které potřebuji ale teď řidičský průkaz. Problém je ten že mám tuto nepravdivou pro mě směšnou diagnózu zavedenou ve zdravotní kartě. Může být nějaký problém když budu chtít potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti k řízení vozidel, i když nemám žádné psychické problémy, neberu léky nic. Může mi zamítnout dát to potvrzení. Děkuji za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, diagnóza schizofrenie nevylučuje způsobilost řídit, pokud je nemoc v remisi - tedy neprojevuje se. Navíc diagnóza, která byla stanovena ve 13 letech by se měla v dospělosti přehodnotit. Záleží na Vašem lékaři, možná bude chtít vyjádření psychiatra, ten zase může chtít psychologické vyšetření.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z praxe peer konzultanta vím, že lidé s touto diagnózou řidičské oprávnění mají. Pokud jsou dlouhodobě stabilní a neberou léky, které nesnižují schopnost řídit jakýkoliv stroj. Domnívám se , že máte velkou pravděpodobnost řidičské oprávnění získat. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam