Rispen

Dobrý deň prajem, Užívam rispen 2 tablety, alventu, haloperidol a akineton v znížených dávkach, nakoľko som mala pred 4 rokmi 2 psychózy. Za tú dobu som pribrala 25 kg a pravidelné vymeškávanie menštruácie. Chcela by som sa Vás opýtať či existuje aj iné antipsychotikum, ktoré nemá uvedené nežiadúce účinky. Ďakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Rispen u některých pacientů způsobuje zvýšenou hladinu prolaktinu, která má pak na svědomí poruchy menstruace, přibírání na váze může podporovat také. Mezi antipsychotiky jsou i taková, která toto dělají mnohem méně, mohou mít ale jiné nevýhody, je třeba to konzultovat s vaším psychiatrem. 25 kg na váze navíc je hodně, aby se o tom zvažovalo.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz bohužel nemohu nijak doplnit a musím takto odbornou konzultaci ponechat na našem panu doktorovi. Snad jen drobný komentář, že bych vám přála, abyste vše podobné mohla bez obav probrat i se svým lékařem, který by měl znát i váš celkový zdravotní stav, případně mít zprávy i od jiných specialistů (např. gynekologa). Pro mě bylo hodně důležité, že jsem se svým psychiatrem mohla probrat snad opravdu vše bez obav, že by to shodil nebo mým dotazů nedopřál sluchu a nepovažoval odpověď na ně za důležitou. Byl to dokonce on, kdo mě po několika letech upozornil, že lék, na který se ptám, mi před časem způsoboval přibývání na váze, na které já jsem už zapomněla. Moc vám přeji, ať takového máte, a vše dobré.


Zpět na seznam