Ritalin

Dobrý den, mému synovi předepsal psychiatr Ritalin. Dg. ADHD sy s dominancí poruchy pozornosti, hyperaktivity i impulsivity. Dop.Ritalin 10mg 1-0-0 Synovi je 8let Prosím o Váš názor. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den,, Ritalin je jednou z možností léčby ADHD u dětí i dospělých. Je to stimulans, které by mělo "utlumenou" pozornost povzbudit. Jsou i jiné léky, kterými se tato porucha řeší, nicméně Ritalin je jedna z možností lege artis. Dávka 10mg ráno je asi zvolena pro fungování pozornosti ve škole, protože lék se odbourává poměrně rychle. Podrobnosti je třeba konzultovat s psychiatrem Vašeho syna.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz do poradny. Zajímá Vás názor našeho psychiatra na předepsané léky pro Vašeho syna. Určitě je dobré mít co nejvíce informací. Zároveň však nejlépe zdravotní stav posoudí synův lékař, který s Vaší pomocí nejlépe vyhodnotí, co je pro něj dobré. Pokud byste chtěla znát názory dalších rodičů, můžete vyhledat diskuzní fóra, která se tímto zabývají nebo si pročíst jiné odpovědi v naší poradně. Přikládám užitečné odkazy: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/ Přeji vše dobré!


Zpět na seznam