Rivotril nespavost

Dobrý den, již půl roku mám problémy s nespavostí, nemohu usnout ani na minutu bez leku.Z počátku jsem brala trittico, ale z důvodu trombopenie mi ho vysadili.(zkoušela jsem hypnotika a ještě mirtazapin ) Od té doby beru rivotril 0,5 každý vecer dva měsíce. Bohužel přestal na spani fungovat a navyšovat dávky nechci. Lékař mi tedy předepsal ještě Atarax a to 1/2 tablety na noc plus 1/2 0,5 rivotrilu na noc a rivotril pomalu snižovat.Je dobre brát oba léky zároveň? Není mi po nich zrovna nejlepe ( bušení srdce, motani hlavy, mzitky před ocima) Ale bohužel to nezabira a už několikátý den nespím a jsem už velmi vyčerpána. Můžete mi prosím poradit jak rivotril rozumne vysadit a zároveň jaky mohu k tomu vysazovani brát lék abych spala( než se vyřeší příčina nespavosti) a nebyl opět návykový? A můžete mě připadne nasměrovat k někomu kdo mi s tím může pomoci, nevím si už s těmi léky rady.Moc děkuji za pomoc
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rivotril je lék, u kterého se může zvyšovat tolerance, takže přestane v původní dávce fungovat a může se na něj vyvinout návyk. Proto se vysazuje postupně a proto se patrně Váš lékař snaží nahradit jej Ataraxem. Nicméně po internetu nelze ordinovat, ani doporučovat léky, v tom je třeba obrátit se na lékaře, který Vás má v péči.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že otázka léků je otázka na odborníka, proto mám pro Vás pár jiných rad. Také jsem trpěla nespavostí po dobu více než šest měsíců s tím rozdílem, že jsem tehdy nebrala vůbec žádné léky, neb jsem se ještě neléčila. Pamatuji si, že mi někdo tenkrát radil dbát na pitný režim, zní to možná jako hloupá babská rada, ale zkuste to – to znamená nepít moc kávy a černého čaje, spíše vodu, bylinné čaje (dá se pít na noc i čaj na uklidnění), obilnou kávu, pokud můžete, atp. Organismu by to mohlo prospět. Obecně může prospět dodržovat i nějaký denní režim, řád. Mě osobně pomáhalo v noci občas slézt z postele, natáhnout se na karimatku na zem a relaxovat jen tak, případně cvičit něco na protažení a uvolnění. Občas jsem tak nastartovala alespoň dvouhodinový spánek, případně usnula na pár minut po relaxaci. Jinak mě napadá, že by možná opravdu prospěla hospitalizace v nějaké léčebně či nemocnici, kde se spánkem zabývají. Až se dostanete z nejhoršího, je na čase začít řešit nějaké životní starosti, nebo zdravotní obtíže, jež možná k nespavosti vedly původně. Moc Vám držím palce.


Zpět na seznam