schizofrenia, nezaduci ucinky leku

Dobry den pri stanoveni dg. schizofrenia mi psychiatr dlohodobe - dva roky predpisuje lek Olanzapin Mylan hoci som ho uz upozornila ze sa u mna prejavuju viacere nezaduci ucinky tohto leku. Prosim napsat ci v takmto pripade kdys lekar nezmeni psychofarmatika obratit se na jineho psychiatra a navrhnout zmenit lecbu alebo u puvodniho opatovne zadat o lecbu s jinym lekem?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zda vyměnit lékaře nevím, záleží na tom, jako tomu současnému důvěřujete. Vím to, že pokud má pacient nežádoucí účinky a lék mu vadí, měl by se lékař vážně zamyslet, zda neexistuje jiná varianta léčby. Co se týká antipsychotik, je v dnešní době možností více. Držím palce.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Též užívám olanzapin a s určitými nežádoucími účinky se musí počítat. Pokud nepřekročí určitou mez. Pak může být užívání nepříjemné. Zda vyměnit lékaře, to je zcela na Vašem úsudku. Pro mě osobně je spolupráce s psychiatrem postavena na velké důvěře. Já sice situaci nějak prožívám, ale lékař by měl vědět, co se eventuálně může stát. Nejprve bych se snažila o své situaci se současným lékařem mluvit. Ten by měl být k tomu ochotný. Pokud ne a já byla zklamaná. S pocitem, že mě lékař nevyslechne a nepochopí mě. Potom by změna možná byla cestou. Přeji hezký den.


Zpět na seznam