Schizofrenie

Dobrý den mám paranoidní schizofreni a nedaří se mi jí vyléčit,mám pocit že mì myšlenky někdo slyší a mám sluchové halucinace.Už to trvá strašně dlouho i přesto že beru léky které mi akorát uspí a utlumí ale nic nevyřeší. Snažím se přestat kouřit marihuanu která prý moje problémy zhoršuje ale když si ji nedam tak strácim poslední chutě žìt.Nemám na koho se obrátit tak doufám že mi pomůžete předem děkuji
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, cesta k zotavení u schizofrenie bývá dlouhá a přílišné kouření marihuany, zvlášť pak té s vysokým obsahem THC, jí může komplikovat, přestože nakrátko může ulevit. Za pozitivní považuji to, že si své problémy spojené s projevy nemoci uvědomujete a chcete se jich zbavit. K tomu nemusí stačit jen léčba farmaky. Léčba by měla být komplexní, zahrnovat i psychoterapii a psychosociální rehabilitaci. Zeptejte se na tyto možnosti svého psychiatra.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Neupírám marihuaně schopnost zbavovat deprese, ale ta je jen krátkodobá, navíc riskujete ještě závažnější obtíže psychotického charakteru. Svou roli také hraje psychická závislost, ale i s tou se dá bojovat. Věřte, že pokud nad ní vyhrajete, dokážete časem lépe čelit nepříjemným příznakům a společně s medikací nad nimi i zvítězit. Zkuste navštívit terapeuta se zakázkou, že byste rád/ráda přestala marihuanu kouřit a nechte se odvykáním provázet, přemýšlejte o věcech a situacích, které by Vám toto těžké období pomohly zpříjemnit, o které se dá opřít. Marihuana většinou působí tak, že utlumuje a připravuje člověka o ambice. Věřte, že může být lépe, psychotické symptomy časem odezní, pokud budete trpělivý a nebudete je kouřením marihuany podněcovat. V týmu máme několik lidí, kteří prošli podobnou situací a dnes žijí plnohodnotný a život. Přejeme Vám mnoho sil a optimismu, že i takto závažné problémy dokážete překonat.


Zpět na seznam