schizofrenie

Dobrý večer. Už cca dva roky docházím k psychiatrovi a léčím se s údajnou úzkostí. Bohužel je léčba dle mého názoru neúspěšná. Úzkosti se stále vracejí a čím dál víc si myslím, že se jedná o schizofrenii. Příznaky jsou někdy jako na houpačce měsíc někdy i déle mi je skvěle mám chuť k jídlu, radost ze života vcelku dobře spím i bez léků na spánek, věnuji se koníčkům, chodím s kamarády na hory atd. Negativní příznaky jsou: nechutenství, někdy až pocit na zvracení, úzkosti, pocit že bych mohl někomu ublížit většinou se jedná o osobu s kterou zrovna hovořím, nebo jsem v kontaktu ( tyto pocity mám někdy i když mi je dobře) sprosté nadávky na danou osobu, které si jako kdyby v duchu říkám, neschopnost prožívat radost ze života, ztráta zájmu o koníčky, potíže se spánkem (záškuby, divné stavy mezi sněním a bděním, kdy nespím, ale jako by se mi zdály myšlenky), opakující se slova " v hlavě" třeba co jsem někdy slyšel v televizi (jméno moderátora, hokejisty), nechuť k jakékoliv pracovní činnosti (musím se k tomu donutit) možná panika, že nestihnu udělat danou věc včas, fyzická slabost, někdy jsem nebo si myslím paranoidní atd. Už podruhé jsem se nechal objednat k psychologovi na vyšetření schizofrenie. Do práce chodím pravidelně. Děkuji za odpověď. Přeji příjemně strávený zbytek večera.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co píšete, nelze předem diagnosticky na schizofrenii usuzovat. Jste-li objednán k psychologovi, pak vyšetření jistě řekne více.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Popisujete své zdravotní obtíže a ptáte se, zda by se mohlo jednat o schizofrenii. Již dvakrát jste se objednal k psychologovi na diagnostické vyšetření, ale z dotazu nevyplývá, jestli jste ho již absolvoval a jaký byl výsledek. Většinu symptomů, které popisujete, zažívám také. Léčím se s depresemi a úzkostmi. Užívám medikaci a pravidelně navštěvuji psychologa již sedm let. Také mívám období, kdy je mi lépe, které může trvat i několik měsíců. Stejně tak je to i s obdobím, kdy mi není dobře. Nevidím u sebe žádný určitý spouštěč těchto stavů. Přeji Vám, ať se Vám s pomocí odborníků dostane odpovědí na Vaše otázky a cítíte se lépe.


Zpět na seznam