Sebevražedné sklony

Dobrý večer, prosím vás naléhavě o radu: Moje přítelkyně často po hádce ( pár hodinového rozchodu) hovoří o sebevraždě. Již párkrát dokonce se chtěla tzv. zabít, co mám dělat abych ji pomohl a zároveň neublížil? Nikdy jsem se s tím nesetkal, ale mám pocit že je toto spíše otázka pro psychiatra. Předem díky za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, výhrůžky sebevraždou mohou být manipulací a často tomu tak je, je třeba brát situaci vážně a řešit jí. Třeba tím, že problém s přítelkyní proberete až bude klid. Vaše otázka "jak pomoci a neublížit" vyvolává další otázku. Co chcete Vy sám, chcete ve vztahu pokračovat, nebo ho ukončit, ale nevíte jak? S doporučeními jsem ve shodě s příspěvkem naší peer poradkyně.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Chápu Vaši starost o přítelkyni a zároveň Vaše pocity v situaci, ve které se nacházíte. Zažila jsem něco podobného. Ve chvíli, kdy jsem se chtěla rozejít s přítelem, vyhrožoval, že skočí z mostu. Věřila jsem mu to a v nefunkčním vztahu zůstávala z nesprávného důvodu. Tedy z obavy, aby si nic neudělal. Je těžké odhadnout, do jaké míry je to manipulace a do jaké se jedná o skutečný úmysl. Je dobře, že chcete situaci řešit s odborníkem, který by mohl posoudit, v jakém stavu je Vaše přítelkyně a zvolit pro ni správnou pomoc. Z těchto užitečných odkazů můžete najít kontakt na odborníky ve svém okolí: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam