Snižování antidepresiv

Dobrý večer, již zhruba před dvěmi měsíci jsem Vám psala, ohledně snižování antidepresiv Velaxin 75mg.Měla jsem léky užívat obden a potom vysadit úplně. Ale mě to přišlo po skoro 2,5letech rychlé a tak vysazuji léky ještě stále! Vysazovani jsem si upravila podle sebe, měsíc odben, pak tři týdny ob dva dny a teď ob tři dny už čtvrtý tyden. Chci se zeptat zda to není problém takto to pomalu vysazovat a délky dní prodlužovat až do jara?A jestli léky tímto způsobem v těle nedělají zpíše problém. Moc Vám děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, toto byste měla opravdu konzultovat s lékařem, který Vás antidepresivy léčí. Jinak podobný postup je jednou z možných strategií a na organismus by neměl mít negativní vliv, vyjma toho, že se může ukázat, že se potíže vrací a tudíž že antidepresiva potřebujete užívat dlouhodobě, což se někdy stane.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. S Velaxinem nemám přímé zkušenosti. Ale vysazování antidepresiv jsem zažila. A postupovalo se skutečně pomalu. Napadá mě jediná překážka. Jestli Vám doktor nepředepsal jinou medikaci, která by s Velaxinem nešla dohromady. Já osobně bych se upřímně zeptala svého psychiatra a spolu s ním vysazování naplánovala, i kdyby mělo být pomalejší. Přeji hezký den.


Zpět na seznam