Špatné pocity, myšlenky

Dobrý den,Celkem mě štve, že se pořád bojím fungovat mezi lidmi,zařvat si, pusit ty emoce ze sebe,které mě svírají, které mě tíží,brání mi soustředit se. Zaměřit ty myšlenky na pozitivní věci. Toto chci dělat.Mrzí mě, že toto omezení, co mám mi znemožňuje normálně fungovat v životě. V práci, mezi lidmi, při hledání přítelkyně apod. Napiště mi k tomu nějaké řešení, nebo něco, co mě může nakopnout. PS: co se týká psychologa tak tento měsíc mám schůzku. Jen já potřebuju dělat něco každý den, jestli mi rozumíte, jinak se z toho zcvoknu všeho. Víte, jak je to pro mě frustrující, být pořád v jednom kole negativních myšlenek. bez cílů, beze všeho na čem mi záleží..........
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nejsem si jist zda potíže, které se u Vás pravděpodobně nějakou dobu vyvíjí a pravděpodobně mají své hlubší kořeny, lze vyřešit jednoduchou radou po internetu, krom toho u každého člověka může fungovat něco jiného. Naše peer poradkyně například píše, co pomohlo konkrétně jí. Za pozitivní bych pokládal, že to chcete změnit a že budete docházet za psychologem. Ten Vám snad pomůže ony kořeny poodhalit, což Vám pak může lépe uspokojovat Vaše vnitřní autentické potřeby.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že schůzka s psychologem je nejlepší začátek, jak hledat řešení vašich pocitů a potíží. Podle mé vlastní zkušenosti ale jedno sezení samozřejmě nestačí. Mně pomohla delší pravidelná psychoterapie, chodila jsem každý týden a někdy doslova počítala dny, které mě od setkání s terapeutkou ještě dělí. Takže rozumím vaší potřebě nějak na sebe dobře působit každý den – v tom mi pomáhaly např. knihy. Jak přetnout kolo negativních myšlenek mi pomohla pochopit kniha Asertivitou proti stresu od MUDr. Praška. Ale třeba v rozhovorech s psychologem najdete další způsoby, každý si potřebujeme najít to správné, co funguje právě nám. Pro mě bylo velmi úlevné i to, že jsem mohla mluvit o všech svých problémech s někým cizím a zároveň velmi vstřícným. Držím vám palce.


Zpět na seznam