Stabilita

Dobrý deň, mám problém nájsť v živote stabilitu. Mám problémy v rodine a to také ,že ešte žijem s rodičmi, ktorí sa neustále hádajú a mňa to stresuje.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to by chtělo asi podrobnější konzultaci či terapii, je možné se obrátit na psychologa - psychoterapeuta. Ten Vám může mimo jiné pomoci definovat Vaše potřeby a najít cestu, jak je naplnit. Více viz odpověď peer poradkyně.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Najít ve vlastním životě stabilitu není vůbec tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zvlášť, když má člověk problematické zázemí, které mu neposkytuje dostatek podpory a bezpečí pro další životní kroky. Neuvádíte, kolik je vám let, zda máte kolem sebe nějaké jiné lidi, kteří by vás mohli podpořit a zda máte už nějaké zkušenosti se samostatným životem a péčí o sebe i o domácnost. Sama si vzpomínám, jak pro mne odchod od rodičů byl těžký a rozhodla jsem se k němu rozhodně později než většina mých vrstevníků. Měla jsem v sobě velkou nejistotu a potřebovala jsem ji překonat. To bych však nezvládla bez podpory. Velmi mi pomohli moji přátelé. Moje první samostatné bydlení bylo v podnájmu u kamarádky. Zároveň mi hodně pomohla podpora psychologa, díky kterému jsem si dokázala pojmenovat svoje nejistoty a obavy a naučila jsem se jim lépe čelit. Podpora okolí je v tomto kroku nesmírně důležitá. Držím palce, ať se vám brzy podaří větší stabilitu nalézt.


Zpět na seznam