Tlak

Dobry den prajem, chcem sa spytat ci ked beriem alventu a bolo mi lepsie , zasa mam problemy s uzkostou a tlakom, mal som 140/90... moze to byt uzkostami a dennym stresom? Mam tocenia hlavy tlk v hlave piskanie v usiach uz 3 roky... odvtedy podnikam a je to zlé somnou.. vysetrenia som mal ok vsetky tak ze myslim ze psychika
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, výše krevního tlaku se stresem souviset může, i když na vašem místě bych se tlakem tolik neznepokojoval, 140/90 je hraniční hodnota. Máte-li podezření, že Vaše potíže vychází ze stresu, hledejte účinné strategie, jak mu čelit a zvládat ho. K tomu se přikláním k doporučení peer poradkyně.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám dlouholetou zkušenost s úzkostí a v době, kdy byla na vrcholu, měla jsem i mnoho fyzických příznaků: brnění v pažích v době nějakého extrémního stresu, bolesti na prsou naopak jako téměř setrvalý stav, pocit nedostatku vzduchu také průběžně, různé formy nespavosti... Takže věřím, že i vaše příznaky mohou být součástí úzkosti, zvlášť pokud příslušná vyšetření nic jiného neprokázala. Přeji vám, ať se úzkosti dokážete zbavit. Mně osobně z dlouhodobého hlediska nejvíc pomohla delší pravidelná psychoterapie. Léky jsou velkou úlevou, ale neodstraní příčinu. Moc vám držím palce.


Zpět na seznam