Trittico

Dobrý den, 4 týden beru večer 75 tritico.Spani se zlepšilo,ale mé stavy jsou horší a ještě k tomu jsem na tom fyzicky špatně. Mám problém s jídlem a jsem slabá.Děkuji Radka
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Trittico se používá při poruchách spánku v dávkách cca 25 - 75mg, jako antidepresivum pak v dávkách vyšších, cca 75 - 300mg. Nepíšete, jaké Vaše stavy jsou horší a jak to souvislí s fyzickou slabostí a problémem s jídlem, zda jde o součást psychického stavu či o samostatné tělesné potíže. To je téma, které je nutno probrat s ošetřujícím lékařem, tady v poradně mámpříliš málo informací, abych se k tomu mohl vyjádřit jinak.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, sice neužívám přímo Tritico, ale jiné léky na spaní, tak mohu říci, že jsem byla ráda za to, že léky začaly zabírat a já se konečně bez obtíží vyspala. Přitom jsem si uvědomila, že spánek je důležitý - aspoň si tělo „na noc“ odpočine. Pokud se stavy zhoršily, pak jsem to konzultovala s lékařem, psychiatrem a případně jsme po nějakém čase, když stavy nadále přetrvávaly, lék změnily. Po těchto lécích na noc mám občas druhý den ráno pocit slabosti, malátnosti a únavy. Delším užíváním léků jsem si přišla na to, že ne každé ráno je optimální a já se ne vždy cítím fit, ale beru to jako dočasný vedlejší účinek, který se zase zlepší. Ne každý den je stále stejný, ale tělo reaguje nejen na lék, ale i třeba zážitky či okolnosti uběhlého dne. Přeji Vám zlepšení stavu a případně to proberte s lékařem.


Zpět na seznam