Užívání Apo Cital a vedlejší účinky

Dobrý den, rád bych se na Vás prosím obrátil s prosbou o radu ohledně užívání léku Apo Cital a jeho vedlejších účinků. Přítelkyně tento lék užívá již týden (poloviční dávku) a vedlo to již nyní k výraznému zlepšení jejího duševního stavu. Na druhou stranu tím však vznikly jiné problémy - začala trpět silnou nespavostí (s tím spjatou únavou), nevolností (někdy vedoucí až ke zvracení) a bolesti hlavy (pocit tlaku v hlavě). Největším problém je však nespavost a v druhé řadě nevolnost. Je již velmi vyčerpaná, neboť se často budí a celková doba spánku dosahuje max 3h/denně. Lze tyto vedlejší účinky nějak eliminovat, nebo alespoň snížit, prosím? A je pravděpodobné, že tyto vedlejší komplikace brzy odezní...? Mnohokrát děkujeme za Vaši radu a přejeme hezký den!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, většinou tyto vedlejší komplikace odezní. Na podporu spánku je možné buď na přechodnou dobu použít některé z hypnotik (léky "na spaní"), nebo kombinovat s šetrnou dávkou jiných antidepresaiv, která spánek naopak podporují. Rozhodnout o tom musí lékař. Držím palce.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Bohužel s tímto lékem nemám osobní zkušenost. S vedlejšími účinky jiných léků ano. Vždy jsem to konzultovala s lékařem. Chápu , že tři hodiny spánku + nevolnost, člověka oslabí. Domnívám se , že by lékař měl o tomto zdravotním stavu vaší přítelkyně vědět a společně s ní najít vhodné řešení. Hodně štěstí a klidné prožití svátků vánočních. Katka


Zpět na seznam