užívání sertivanu a kofeinu

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat jestli můžu užívat kofein, když beru sertivan ? Kávu piji jen někdy a někdy si dám i kofolu. Nevím jestli to na ty léky nějak vadí nebo ne nebo jestli to nějak škodí. Když vypiji hodně kofeinu tak se mě zhorší jen ta panika jinak nic jiného, proto toho piji málo nebo jestli to mám přestat pít úplně. K tomu mám ještě agorafobii a panickou poruchu tak jestli to může nějak ovlivnit nebo zhoršit nebo jestli ten lék bude působit. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, myslím, že tady platí osvědčené pořekadlo "všeho s mírou". Pokud kofein konzumujete tak, jak píšete, tak to jistě nevadí. Navíc Vám Vaši míru také ukazuje to, že když kofeinu zkonzumujete příliš, zhorší se Vám úzkost. Důvěřujte svým pocitům a zkušenostem, pomůže Vám to možná i ve zvládání úzkosti. Držím palce.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Ohledně Vašeho léku Sertivan bych se asi na Vašem místě nejlépe poradila s lékařem, který Vám lék předepsal. Poněvadž tento lék sama neužívám, nemohu bohužel říci nic konkrétního. Co jsem vyčetla z internetu, bylo následující: Sertivan s jídlem, pitím a alkoholem Sertivan můžete užívat s jídlem i bez jídla. Během léčby přípravkem Sertivan se nemají pít alkoholické nápoje. Sertivan nesmí být užíván současně s grapefruitovou šťávou, jelikož by to mohlo zvýšit hladinu sertralinu ve Vašem těle. Pokud sama mám otázky ohledně léků, předepsaných různými lékaři, tak se doptávám lékaře a veškeré věci, i případné vedlejší účinky léků nebo kombinace různých léků, přímo konzultuji při kontrolách s lékařem. Doufám, že jsem Vám mohla pomoci a přeji Vám, ať se daří.


Zpět na seznam