Úzkost

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli by jste mi nemohl ějak pomoct protože já už nevím jak dál a co mám dělat. Na popsání je to strašně těžké, ale bych vám to shrnula tak už tak půlměsíc pociťují to že jsem ze všeho unavená, cítím se na dně, stačí aby na mě jenom někdo zvýšil hlas a já začnu brečet ještě k to u se začnu klepat a jediný co tak nějak pomáhá je že si do něčeho musím bouchnout neřeším,že mám pak úplně červené klouby atd... Ale už mi to přestává pomalu fungovat. Ráda bych to někomu řekla, ale bojím se, že to pak obrátí proti mě. Přemýšlela jsem že bych si koupila nějaké prášky na uklidnění, ale nevím jestli je to dobrý nápad, když o tom neví ani ošetřující lékař ( ale samozřejmě těch věcí co se mi děje je mnohem víc, než jsem tu napsala) ještě předem děkuju na odpověď a omlouvám se za chyby. Ještě jednou děkuju moc za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tak, jak jste se otevřeně svěřila v této poradně, svěřte se o svých stavech i svému lékaři. Nepíšete, jakou má specializaci Váš lékař (praktik či psychiatr?) Nicméně svěřit se lékaři, který Vás může nasměrovat na potřebnou péči je lepší, než si naslepo kupovat prášky na uklidnění. Držím palce.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den a děkuji za dotaz do naší poradny. Oceňuji Vaši odvahu, že sdělujete Vaše pocity, obtíže a vyhledáváte podporu. Z Vašeho popisu vnímám, že jste citlivá a vnímavá vůči sobě, ale aktuálně reagujete asi o něco citlivěji na jiné věci nebo na někoho, kdo třeba zvýší hlas apod. Může to být způsobeno, jak píšete, únavou nebo naprostým vyčerpáním, to pak i já osobně reaguji na jiné podněty z okolí opravdu citlivěji než jindy. Jen mě mrzí, že ventilem u Vás je bouchnutí do něčeho, přičemž si ještě zraňujete své ruce. Mohu se s Vámi podělit o mé zkušenosti. Když se necítím v pohodě nebo úplně vycucaná na dně, tak je to pro mě signál, že je na řadě, abych o sebe lépe pečovala, vypnula od starostí či pracovních povinností, dopřála si klid a odpočinek, případně krátkodobý pobyt někde mimo domov, abych se mohla srovnat a načerpat energii a síly, které jsou potřeba. Ne vždy bývají řešením prášky, asi bych Vám doporučila, přece jen Vaše starosti sdílet s lékařem, důvěryhodnou osobou nebo kamarádkou. Také mi pomáhá nebýt na své potíže sama a přeci jen vyhledat odborníka v oblasti duševního zdraví. Docházím i na psychoterapii, kdy své starosti mohu sdílet s psycholožkou. Pomáhá mi to v porozumění svých stavů a výkyvů nálad a již několikrát mě to i povzbudilo do dalších kroků na mé cestě zotavení. A pokud máte toho víc, co se Vám děje (jak i píšete na konci dotazu), zkuste najít nějakého odborníka v místě bydliště a požádat ho o podporu. Důležité je, abyste se opět cítila lépe, jak fyzicky, tak i psychicky. Držím Vám palce, ať se daří. Přeji hodně štěstí a hlavně to zdraví.


Zpět na seznam