Uzkost a liek Citalec 10 mg

Dobry den, uzivam liek Citalec 10 mg rano 1 tbl 1,5 roka na uzkost. Som v stadiu vysazdania, uzivam 0,5 tbl rano. Citim mierne zhorsenie stavu, preto sa chcem poradit, ci mozem vecer uzit doplnok L-tryptofan na zvysenie tvorby serotoninu. AD by som chcela vysadit uplne, nie si zas navysovat davku. Dakujem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tryptofan je aminokyselina, kterou si náš organismus sám nevytvoří, proto ji přijímáme z potravy. Ve větším množství, např. ve formě doplňků stravy, se její komb inace s antidepresivy nedoporučuje, pro zvýšené riziko vzniku serotoninivého syndromu. Těžko mohu jako lékař po internetu šířit jiné návody, poraďte se proto se svým psychiatrem. Stzálo by za to zjistit, jakl s úzkostí můžete bojovat sama, v tom Vám může pomoci psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Je skvělé, že aktivně pracujete na svém zotavení a snažíte se o zodpovědné snižování léků. S přípravkem, který uvádíte, nemám žádné zkušenosti, nikdy jsem o něm neslyšela. Možná o něm bude víc vědět můj odborný kolega zde v poradně. Já osobně mám z potravinových doplňků dobrou zkušenost s CBD oleji. Užívám je několik měsíců a proti úzkostem mi pomáhají. Jinak s úzkostnými stavy mi velmi pomáhá také docházení na psychoterapii. Držím palce, aby jste se dobře cítila a našla pro sebe optimální podpůrnou léčbu.


Zpět na seznam