Uzkost a sex

Dobry den, je mi 43 a pred mesicem se i zacalo stavat ,ze pri sexu jsem neudrzel vzruseni a od te doby na to myslim a mam pote pri kazdem styku uzkost ,ktera me paralyzuje. Normalne mam erekci nekolikrat denne ,ale jakmile behem styku zacnu myslet na mozne selhani ,tak me prepadne uzkost a vzruseni je pryc. Jsem zenaty spokojene 15 let, sportovec zadne problemy , je to v hlave .Uvazuju zda by mi pomihly leky jako Trittico ,protoze ostatni leky na sklidneni neurozy zase tlumi sex.funkce .Jsem z toho nestastny ,dekuji za pomoc.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, po 35. roce začne sexuální síla muže velmi zvolna slábnout a k podobnému problému může dojít. Pokud to muž zavezme do své úzkosti a přoi každém sexu se mu spustí obavy ze selhání, je to komplikace. Úzkost a vzrušení jdou vždy proti sobě. Při úzkosti totiž organismus spustí obranné sebezáchovné mechanismy, aby se zachránil a naopak eliminuje věci, které nejsou pro život nezbytné, jako třeba vzrušení. Pomoci by Vám mohl psychoterapeut, který se zabývá také sexuologickou problematikou.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Chápu Vaši starost a pocity v této choulostivé záležitosti. Píšete o sobě, že jste zdravý, ženatý muž, doteď bez problémů. Je pravda, že někdy se vše odehrává v naší hlavě, která reaguje na různé impulsy a dokáže vyvolávat úzkost či pocit selhání. Nepíšete, zda se na něco léčíte, ale zmiňujete se o léku Trittico, který předepisuje lékař. Proto bych se nejspíš na Vašem místě poradila s odborníkem (psycholog, psychiatr) ohledně úzkosti, která Vás paralyzuje. Nebo se můžete případně obrátit přímo na jiného odborníka (sexuologa), sdělit mu své potíže, může Vám i něco vhodného doporučit. Je možné, že přijdete i na příčinu Vašich obtížích. Obecně některé léky mají nežádoucí vedlejší účinky, i např. snížení libida apod. Nejsem lékař, ani odborník na léky, proto bych asi volila cestu – poradit se s odborníkem. Doufám, že alespoň některé tipy Vám budou užitečné. Držím palce, ať se daří odstranit potíže. Přeji hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam