Úzkost léčba

Dobrý den, Již přes 20 let se léčím s úzkostnou generalizovanou poruchou. Poslední dobou se mně stav zhoršil, tak jsem se ptala lékaře, zda je možné, jít na částečný invalidní důchod? ( zkrácení pracovní doby).On na to reagoval že nemám nárok a změnil mně léky. Při tom ráno nemohu bez prášku vyjít z domu a v práci se soustředit. Chodím na kontroly si psát jen léky, lékař se pouze zeptá, jak mně je ? A když řeknu nic moc, změní mně léky. Můžete mně poradit nějakého psychiatra, který má zájem o pacienta? A má zkušenosti s touto poruchou ? A je možné, získat částečný důchod na tuto poruchu? Jsem ze Zlínského kraje. Dojíždět za lékařem mně nevadí. Předem děkuji za Vaši radu. S pozdravem Markéta
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, u generalizované úzkostné poruchy (člověk má obavy z mnoha věcí a myslí formou katastrofických scénářů) jsou léky jen pomocná léčba, která úzkostné emoce oslabí. Neméně důležitá je také psychologická léčba - psychoterapie, kde se člověk učí úzkostná schemata svého myšlení a prožívání změnit.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Takováto spolupráce s lékařem opravdu není šťastná. Chápu, že chcete změnu. K lékaři musí být důvěra a on o Vás musí mít zájem a přemýšlet nad Vámi. Bohužel nikoho konkrétního nejsem schopna doporučit. Ale sama za sebe bych se pokusila poohlédnout po někom lépe kompetentním. Pro žádost o invalidní důchod je důležitá zpráva od lékaře. Proto je dobrý někdo, kdo si s Vámi popovídá, pochopí Vaši tíživou situaci. Zeptat se pouze na léky, je málo. Pro mě je spolupráce s lékařem důležitá a je podstatné mít společnou shodu na mém zdravotním stavu. To je prostě nezbytné. A stojí za to, něco takového hledat. Přeji hezký den.


Zpět na seznam