venlafaxin

dobré ráno,čím je odstranitelná impotence po venlafaxinu,beru 100mg teprve 4 den a už se to začlo projevovat,mám 37let.Honza
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Honzo, sexuální dysfunkce, jako jsou poruchy erekce, ejakulace či libida, jsou bohužel poměrně častým vedlejším účinkem mnohých antidepresiv, včetně těch, která užíváte. Pokud lék berete jen krátce, možná by stálo za to vyčkat, jestli se organismus nezadaptuje. Pakliže ne, je na zvážení úprava medikace, někdy je třeba záměna antidepresiva, nicméně to musí udělat Váš lékař. Někteří pacienti i přes poruchu sexuálních funkcí nechtějí antidepresiva vysazovat, problém je pak možné řešit farmaky na podporu erekce. Testosteron, který zmiňuje peer konzultantka, není pro tyto problémy indikován a měl by se u mužů podávat tehdy, mají-li hladinu vlastního testosteronu nízkou. Jedna, byť dobrá, zkušenost nemůže být podkladem pro plošná doporučení, navíc hormonální léčba může mít svá značná rizika.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Honzo, Váš dotaz jsem konzultovala v kolektivu poradců, neboť nemám s daným lékem zkušenost. Shodli jsme se, že je možné, že nežádoucí vedlejší účinky odezní. V opačném případě zkuste požádat lékaře o jiný druh antidepresiv. Moje kolegyně má zkušenost s léčbou pomocí testosteronu, který jí předepsal lékař. O této možnosti se můžete poradit se svým lékařem. Kolektivně jsme se neshodli na tom, zda tato možnost je či není vhodná, více v odpovědi odborníka.


Zpět na seznam