Vymysli ,bludy

Prosím pomoc!!!Bivaly přítel otec mého 3syna si dělá příběhy a sám jim věří(je tím už tak posedlí,že netěší nic jiného než ty nesmysli co má v hlavě).Spoustu let bral pervitin a teď už ho nebere tak 2rokem a možná to začalo před rokem a 4mesice,kdy si začal vymyslet příběhy a obviňovat rodiče že mu otrávili kozy,teď už je to ve stadiu kdy já ho podvádím on ví skym co tam dělám,kdy tam jsem.Ale já nic takového nedělám já se starám ó syna se kterým mi nikdy nepomáhal a nikdo mu ty příběhy nevymluvime,protože on má pravdu a on je v pořádku nejni nemocný to všichni kolem.(kouří do toho trávu a začal popíjet)Tato situace už je neúnosná začíná to vykládat synovi a je jak smyslu zbavený nevidí neslyší a nedá se sním mluvit ó ničem on stejně mluví jen ó jednom.Co dělat on se nenechá nikam zavřít a k doktorovi ho taky nedostaneme.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pervitin a marihuana, navíc v kombinaci s alkoholem, mohou člověka dostat z reality. Přesvědčit takového jedince, že by se měl léčit, nemusí být snadné, často je to zcela nemožné. V první řadě bych myslel na bezpečí Vašeho malého synka. Máte-li o jeho vývoj v tomto prostředí obavy, neváhal bych se obrátit o radu na příslušný sociální odbor v regionu, kde žijete.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pokud si váš bývalý přítel neuvědomuje, že má psychické obtíže, bude asi opravdu velmi těžké jej přesvědčit, aby šel za lékařem a situaci s ním řešil. Nedobrovolně lze člověka hospitalizovat pouze v případě, že je zásadním způsobem nebezpečný sobě, nebo svému okolí. Na vašem místě bych asi přemýšlela, jak před následky jeho chování ochránit vás a především vašeho syna. Nevím, zda lze kontakt s bývalým přítelem nějak omezit? Pokud by vás nějak soustavně obtěžoval, napadá mě obrátit se na policii. Také je možné kontaktovat v místě vašeho bydliště nějakou organizaci, která pomáhá drogově závislým - obvykle zde bývá poskytována i pomoc pro blízké osoby, ne jen pro uživatele drog. Podobně je možné kontaktovat organizace, které se zabývají pomocí lidem s duševním onemocněním. Nevím však, kde žijete a nakolik jsou ve vašem regionu podobné služby dostupné. Chování a jednání bývalého přítele asi nemůžete ovlivnit, ale určitě je na místě chránit klid a bezpečí pro vás a pro vaše dítě. Držím vám palce a přeji vám oběma jen vše dobré.


Zpět na seznam