vysazení antidepresiv

Dobrý den, užívala jsem víc jak 20 let AD (rozvod, starost o 2 děti,náročné zaměstnání), v XI/2017 jsem s nimi naráz skončila (Cipralex 20mg). Důvod - výše uvedené problémy pominuly.Cítila jsem se dobře, ale asi po půl roce se začaly objevovat problémy - brnění nohou, bolest a tlaky v hlavě, zintenzivnilo se hučení v uších, kterým jsem trpěla již dříve. Vyšetření EMG končetin - negativní, vyšetření SSEP-nejasné - lehká senzit.léze centr.vlevo. Můj dotaz zní: Je možné, že by se moje psychika znovu ozývala takto negativně + přidaly se i fyzické zdravotní problémy? Děkuji. Zdraví Jana MC
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážená Jano, může se stát, že se psychické problémy vrací, aniž by se dala příčina jednoduše vysvětlit. Samozřejmě je třeba vyloučitjiné příčiny, což se zřejmě u Vás děje. Možná by stáloí za to poradit se s lékařem, který Vám do r. 2017 antidepresiva ordinoval.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s Cipralexem osobní zkušenost nemám, mojí diagnózou je bipolární porucha a v období depresí jsem užívala jiný druh AD (Zoloft, 50-100mg). Pokud vím, antidepresiva obecně se mají vysazovat postupně a ne naráz, stejně jako i velká část jiných psychiatrických léků, které se užívají dlouhodobě. Necítím se kompetentní odpovědět na Vaši otázku, nemám podobnou zkušenost, protože jsem léky většinou vysazovala postupně, pod vedením psychiatra a navíc jsem je neužívala tak dlouho jako Vy. Myslím, že by bylo dobré obrátit se na Vašeho lékaře, svoje potíže otevřeně konzultovat s ním a hledat způsob, jak se jich postupně zbavit. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam