Vysazení antidepresiv Argofan.

Dobrý den, po cca 10 letech užívání Argofanu 225mg denně, jsem pod lékařským dohledem vysadila v červenci. Vysazování probíhalo 12 dní. Po dalších 14 dnech jsem se začala cítit špatně- hučení v uších bolesti hlavy zad a nohou, nespavost.Postupně se přidalo brnění končetin, zvýšení tlaku až na nynější 155/95, normálně 130/70, bušení srdce, bolesti končetin, zhoršené vidění, třes , nevydržím v klidu sedět, raději pořád něco dělám. Je to strašné. Může to být syndrom z vysazení? V minulosti jsem již brala AD Cypralex 1,5 roku a vysazovala 3 měsíce a bez problémů. Psychicky se cítím celkem dobře, ale fyzicky jsem na dně. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, syndrom z vysazení antidepresiv lze někdy těžko odlišit od prostého návratu příznaků poruchy, ve kterých mohou somatické příznaky hrát podstatnou roli. Pokud jste užívala 10 let 225mg, vysazoval bych pomaleji než 12 dní. Bylo by na místě kontaktovat Vaqšeho lékaře, který Vám o tom může říci víc.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Díky za váš dotaz. Nejsem sice sama lékař, ani ten lék neberu, nicméně něco málo o tom také vím. Pracuji v teréní komunitní službě v rámci neziskové organizace Fokus a zrovna včera jsem měla příležitost konzultovat tuto medikaci s lékařem naší klientky. Podle jeho názoru je možné být na tomto léku závislý, proč se tak děje a co je to za mechanismus vám nedokáži říci. Je mi líto, že je vám zle. Váš lékař, pod jehož dohledem jste léky vysadila, by to měl vědět, pokud to dokážete sdělit, jedině dobře. Držím vám palce. Je možné, že se to ještě nějakou dobu povleče.


Zpět na seznam