Vysazeni argofanu

Dobry den chci se zeptat kdyz se vysadi argofan co se muze stat? Jake ucinky bycb mela mit? Bylo me moc spatne uz 2 dny to neberu a poboliva me hlava muze to byt z toho? Dekuji za odpoved Dasa
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zejména po dlouhodobém užívání se může při vysazení antidepresiv projevit tzv. syndrom z vysazení, který se může podobat návratu původních potíží, může být doprovázen bolestmi hlavy a dalšími nepříjemnými potížemi. Prioto se antidepresiva mají vysazovat postupně, v průběhu týdnů, pod vedením lékaře, který je ordinoval.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, konkrétně s Argofanem nemám vlastní zkušenost, nikdy jsem jej neužívala, mám ale zkušenost s vysazováním jiných psychiatrických léků. Ty jsem většinou vysazovala postupně a pod dohledem svého lékaře (především pokud jsem je užívala dlouhodoběji). Co se týče Argofanu, dočetla jsem se v příbalovém letáku, že po ukončení užívání tohoto přípravku se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, zvláště je-li léčba ukončena náhle, nebo když jsou dávky sníženy příliš rychle. Podle informací v letáku mohou po vysazení Argofanu někteří pacienti pocítit nežádoucí účinky jako je únava, závratě, pocit na omdlení, bolest hlavy, nespavost, noční můry, sucho v ústech, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem, nervozita, agitovanost (pohybový neklid), úzkost, zmatenost, zvonění v uších a další. Myslím proto, že by bylo dobré co nejdříve kontaktovat svého lékaře a poradit se s ním, jak dále postupovat. Přeji Vám hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam