Vysazení rivotrilu

Dobrý den, beru AD Trittico 2/3 (2 měsíce)a bral jsem 1x denně rivotril (3 týdny, 0,5).Před rivotrilem jsem užíval oxyzepan. Vůbec jsem se necítil dobře a rivotril jsem vysadil.Nyní jsem nervozní, nemůžu vůbec spát. Chtěl jsem se zeptat, za jak dlouho tento stav z vysazení odezní.Když si večer užiji AD, cítím se klidněji.Zkouším ještě olej CBD. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rivotril je sedativum, které se vylučuje z organismu poměrně dlouho, tudíž při pravidelném užívání dochází k jeho kumulaci. Díky tomu může odvykání trvat déle, na druhou stranu je mírnější, než u příbuzných anxiolytik, která se vylučují rychle. Dávka, kterou jste užíval je malá, takže věřím, že se potíží, jsou-li způsobené rivotrilem, zbavíte brzy.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, moje zkušenost s AD byla docela dobrá, nejlépe jsem spala po Mirzatenu, ale od kolegů vím, že je nejspíš nutné prostě zkoušet. Někomu lépe zabírají nejnovější léky, někdo jiný má paradoxně daleko lepší zkušenost se staršími typy. Co jsem na vlastní kůži poznala bylo, že AD tlumí úzkost až po nějaké době (je nutné dosáhnout "hladinky"), zatímco Lexaurin, Neurol apod. mají okamžitý úlevný účinek, ale můj lékař mě varoval, že se mají brát jen krátce (do doby, než zaberou AD), protože jsou velmi návykové. Držím vám palce, ať najdete dobrou kombinaci a je vám líp.


Zpět na seznam