Vysazeni velaxinu

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na vysazeni Velaxinu, zda to není moc rychlé? Rok jsem brala150mg, půl roku 75mg a teď mám brát odben 75mg, až do do brání zbytku léků což vychází zhruba do poloviny ledna. Potom nic? Ptám se nebudu mít po takovém vysazení nějaké vedlejší příznaky? Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vysazení, které popisujete je plynulé a pomalé, samo o sobě by vám potíže působit nemělo. Může se ale stát, že se vám vrátí příznaky, pro které byl lék nasazen a ordinován. toto riziko je tu ale vždy, proto je užitečné být v kontaktu se svým psychiatrem a o tomto s ním hovořit.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s užíváním léků je to tak, že pokud je bereme pravidelně delší čas, tak si náš organismus a my sami na lék zvykneme, a pak se obáváme snížení dávkování či vysazení léku. I mě můj psychiatr snižoval dávkování jiného léku než je Velaxin. Měla jsem strach, že se objeví nějaké vedlejší účinky z „nedostatku“ dávky léku a stav bude horší, jak jsem byla navyklá na ten lék. Co mi pomohlo a dobře fungovalo, bylo pozvolné snížení dávky léku po delší čas, samozřejmě pod kontrolou psychiatra, aby nenastaly velké změny pro organismus a mě. Tak jsem si zvykala na stále nižší dávku léku postupně. Za tu dobu se vlastně nic strašného nestalo, obavy byly sice oprávněné, ale zbytečné, jak jsem poznala. Já si dokázala udržet svůj optimální stav i se sníženou dávkou léku. Teď jsem vlastně dokonce na sebe i hrdá, že jsem v pohodě a že jsem to dokázala. Asi Vám nikdo teď nedokáže na 100% říct, co bude, až vyčerpáte léky. Chápu Vaše obavy, ale i Vy můžete důvěřovat sama sobě, že vše proběhne v pořádku. Držím Vám palce. Přeji Vám štěstí a ať se daří.


Zpět na seznam