Vysazování léků

Dobrý den, prosím vás, můžete mi vysvětlit jak správně na vysazování léků, užívám Venlafaxin nyní už jen 75mg asi tak již dva měsíce, můžu už snížit o polovinu a jak dlouho tu poloviční dávku užívat, aby jsem ukončila léčbu, potom užívám Lyriku 150mg ráno a večer a také ji už nechci užívat a ta se vysazuje jak prosím a posledním lékem je opiod Oxycodon ráno 20mg a večer jsem brala také 20mg, nyní večer 10mg po domluvě s paní doktorkou, pak ráno a večer 10mg tak za další tři týdny prosím můžete mi napsat jak to pokračuje dál s tím opiodem, jak to vůbec m dlouho trvá, už mi tyto léky nedělají dobře a rozhodla jsem se pokud to zvladnu nastavit můj život trochu jinak a ne se jen dopovat léky,děkuji vám za váš názor a jak by se mělo postupovat při vysazování léků. Dáša Br
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážená Dášo, oba léky se vysazují postupně a nejlépe jeden po druhém. To vše za předpokladu, že jich již není třeba. Také záleží na důvodu, proč je užíváte. Oba jsou používány k léčbě úzkosti a deprese, ale mohou být také využívány v léčbě chronické bolesti. Na správném postupu eventuálního vysazení je vždy nutné se domluvit s lékařem, který Vás těmito preparáty léčí.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Je mířen výhradně na lékaře. Vysazování léků není někdy úplně jednoduché. Zvláště pokud chcete vysadit všechny léky. Určitě ne naráz. Sama mám zkušenost, že přijde znatelné zhoršení. Sama bych to určitě konzultovala se svým psychiatrem. Ten Vás zná. Myslím si, že by se s ním dala naplánovat určitá strategie vysazování. Moje zkušenost je jasná, postupovat pomalu a být pod péčí psychiatra. Přeji hezký den.


Zpět na seznam