Vysazování Zyprexy Velotab

Prosím, jak rychle vysadit Zyprexu? nyní 20 mg, před týdnem byla dávka 30 mg.V současnosti žádné subjektivní obtíže, "jen" únava, nesoustředěnost a pocit snížení kognitivních funkcí. Mnohokrát děkuji oběma za zodpovězení.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vysazování či snižování dávek antipsychotik je vždy nutné dělat ve spolupráci s lékařem, který Vám je předepisuje. Většinou, je-li vysazení či snížení na místě, se postupuje pozvolně, pomalu. Nevím, proč Zyprexu užíváte, ale dávka 30 mg, kterou udáváte, že jste měl(a) ještě před týdnem je dost vysoká, takže bych z toho usoudil, že příznaky byly závažné. To, že je člověk po akutní fázi potíží unavený a nesoustředěný nelze připisovat jen lékům, ale také tomu, že je vyčerpán, popřípadě se porucha přesmykně do opačné fáze. Vracím se k původní poznámce, o snižování dávek hovořte se svým psychiatrem.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Myslím si, že je to otázka na psychiatra a sama za sebe Vám mohu zprostředkovat svoji zkušenost se snižováním dávky antidepresiv (AD). V mém případě šlo pokaždé o výměnu jednoho AD za jiné a vzhledem ke své farmakorezistenci jsem tímto procesem prošla mnohokrát. Moje lékařka mi rozepsala snižování dávek do období tří týdnů, přičemž jsem zároveň navyšovala dávky nového AD. Pokaždé mi bylo špatně - nesoustředěnost, obrovská únava, bolesti hlavy a závratě. Tento stav se po dvou týdnech trápení zlepšoval, po dalším už jsem se cítila lépe a po následujících třech týdnech jsem se již začala cítit dobře. Z mého pohledu je dobré si snižovat dávku AD tak, jak to vyhovuje Vám. Pokud máte pocit, že je to příliš rychle, konzultujte svůj názor s lékařem a domlouvejte se na pozvolnějším vysazování. Ať je Vám lépe!


Zpět na seznam